16 maja 2015

Nasz cudowny umysł



Naukowcy z pokorą przyznają, że obecnie nauka zgłębiła zaledwie 4 % działania ludzkiego umysłu.
Dzięki nowoczesnym badaniom ciągle odkrywane są nowe obszary jego aktywności i jednocześnie obalane stare przekonania i poglądy dotyczące jego działania.
Praktyczną stroną tych odkryć jest to, że nowa wiedza o umyśle daje nam jako jednostkom olbrzymie możliwości działania w oparciu o tą wiedzę. Większość z nas poszukuje odpowiedzi na proste pytanie: Jak poprawić swoje życie?
„Człowiek jest jedynie wytworem swych myśli. O czym rozmyśla, tym się staje." – podpowiada Ghandi. Warto więc dbać o higienę własnych myśli, bo, jak powiedział Z. Freud, „myśl jest próbą generalną działania”. Co będziemy ćwiczyć w naszym umyśle zmaterializuje się w naszym działaniu.
Nasz umysł jest więc wspaniałym narzędziem do poprawy naszego dobrostanu. Mamy w naszym władaniu WSZYSTKO to, co jest niezbędne do skutecznego realizowania swoich pasji, poprawy zdrowia, budowania dobrych relacji i zarabiania pieniędzy jakich chcemy, przebywania w miejscach które chcemy podziwiać i otaczania się ludźmi jakimi chcemy się otaczać. To my poprzez nasze myśli i emocje ŚWIADOMIE I ODPOWIEDZIALNIE możemy korzystać z dobrodziejstwa WOLNEJ WOLI.
"Myśl ludzka nie zna granic poza tymi, które sama wyznacza" mawiał dziesiątki lat temu Napoleon Hill - ojciec rozwoju osobistego, człowiek, który dzięki swoim badaniom wykazał jak potężnym narzędziem jest ludzki umysł.
Dzisiejsze czasy wymagają od każdego ciągłej pracy nad sobą, poszerzania wiedzy, rozwoju świadomości, bo sposób myślenia i działania sprzed kilku lat szybko staje się nieaktualnym. Wiedza „zużywa” się obecnie bardzo szybko. Zdaniem menadżerów i pracowników, ale też rodziców i dziadków, jest nadążanie za tą wiedzą, żeby lepiej i przyjemniej żyć, rozumieć i być zrozumianym.
Alvin Toffler świetnie skomentował dzisiejsze czasy mówiąc, że "w XXI wieku analfabetami będą nie ci, którzy nie umieją czytać i pisać, a ci, którzy nie umieją się uczyć, oduczać i uczyć na nowo".
Potrzeba odkrywania i uczenia się na nowo jest obecnie normą cywilizacyjną. Żeby ją rozwijać, potrzebujemy sporo POKORY do ocenienia tego co poznaliśmy i nauczyliśmy się w naszym życiu. Dokładając do tego OTWARTOŚĆ na nowe treści, stajemy się gotowi do przyjmowania do naszego życia takich wartości, które poprawiają nasz dobrostan i uczynią nas bardziej NIEZALEŻNYMI.
Serdecznie życzę dużo DOBRYCH MYŚLI.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz